Opinie


„Mieszkam w Bursie, ponieważ szkoła do której uczęszczam znajduje się zbyt daleko od mojego domu rodzinnego. Jednak Bursa to nie tylko miejsce mojego noclegu. Poznałam tutaj wiele wspaniałych ludzi, koleżanki oraz Siostry do których zawsze mogę się zwrócić z prośbą o pomoc.”

Magda

„Rodzinne ciepło, troska o każdą z nas, zainteresowanie naszymi sprawami i zaangażowanie w rozwijanie w nas różnych umiejętności – to tylko niektóre sprawy, jakich doświadczyłam w Bursie. Spotkałam tu dziewczyny bardzo do mnie podobne i te całkowicie różne, a tutaj nauczyłam się akceptować i otwierać się na drugiego człowieka. Bursa stała się dla mnie przystanią, gdzie zawsze mogę wrócić, gdy potrzebuję zrozumienia i pocieszenia.”

Natasza


„Mieszkając w Bursie poznałam wiele wspaniałych osób i nawiązałam nowe przyjaźnie. Dzięki komfortowym warunkom mam możliwość rozwoju i nauki. Zawsze mogę liczyć na pomoc, zrozumienie i opiekę ze strony sióstr wychowawczyń oraz koleżanek. Mam z tym miejscem dużo miłych wspomnień.”

Beata


„Pobyt w tej bursie dał mi poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty. Codzienne modlitwy miały prawdziwą moc jednoczącą, dającą energię na kolejne dni. Zawsze wracałam do bursy z uśmiechem na twarzy, bo tu były osoby, które mnie wspierały i tworzyły domową atmosferę.”

Justyna


„O bursie dowiedziałam się od koleżanki, która kiedyś w niej mieszkała. Mamy stąd wszędzie blisko, jest pyszne jedzenie i przemiłe Siostry. W Bursie panuje rodzinna atmosfera. Oczywiście zdarzają się małe sprzeczki, ale szybko je rozwiązujemy. Mieszkanie z dala od domu, uczy nas samodzielności i odpowiedzialności za własny rozwój intelektualny i duchowy.”

Ania


„Atmosferę w bursie odczuwałam jako ciepłą i akcentującą przynależność do wspólnoty. Nasze spotkania bursantek z Siostrami wychowawczyniami były interesujące a wieczory pogodne śmieszne i zabawne. Poznałam tu wspaniałe osoby, które od razu przyjęły mnie i poczułam się jak w rodzinie. Dziękuję, że mogłam tu być. Będę miło wspominać czas tu spędzony.”

Kinga


„Bardzo się cieszę, że mogłam mieszkać w tej bursie… nauczyłam się wstawać rano i wyrażać wdzięczność Bogu. Moim zdaniem najważniejszą cechą jaką zdobyłam w tej bursie, to pokora i wyrozumiałość. Bardzo polecam innym tę bursę.”

Kinga


„Bursa jest dla mnie jak dom, a Siostry i koleżanki jak rodzina. Panuje tu wspaniała, koleżeńska atmosfera. Niezwykłe jest to, że obcy ludzie potrafią otworzyć się na siebie, zupełnie bezinteresownie. Każda z nas uczy się tutaj odpowiedzialności za siebie i innych, a Siostry zawsze służą dobrą radą, dobrym słowem i uśmiechem. Codzienność w naszej Bursie: nauka, obowiązki i odpoczynek to nie szara rutyna, ale chwile pełne radości i zadowolenia. Tutaj niczego nie brakuje, choć z pozoru wydawać by się mogło prosto i skromnie. Dziękuję za każdą chwilę spędzoną tutaj i z całą pewnością mogę powiedzieć, że nie zamieniłabym tego Domu na żaden inny.”

Izabela


„Bursa to dla mnie drugi dom, otoczenie, które wspiera i daje poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu miejscu nie zatraciłam w sobie poczucia wyższych wartości. Przez ostatnie lata nauczyłam się tutaj samodzielności, odpowiedzialności za własne czyny. Mieszkając z moimi koleżankami, gdzie raz na dwa tygodnie uczestniczymy we Mszy Św. I różnych spotkaniach, mam świadomość, że jestem choć o jeden krok bliżej Boga. Tutaj nauczyłam się modlić.”

Monika


„Jako trzynastolatka trafiłam do tej bursy i właśnie w tym miejscu wkraczałam w dorosłe życie. To tutaj kształtował się mój charakter. Poznałam w tym czasie wiele wspaniałych ludzi, których nie zapomnę do końca życia. Przez te siedem lat mojego pobytu tutaj, Siostra Dyrektor obdarzyła mnie troską, życzliwością i miłością niczym matka. Te szczególne moje młode lata spędzone tutaj będę wspominać bardzo ciepło. To nie przypadek, że znalazłam się akurat w tym miejscu. „

Marta


„Pobyt w Bursie sprzyja nawiązaniu przyjacielskich więzi między nami, pomaga nam się rozwijać intelektualnie i duchowo. Pomocą w tym jest miła i rodzinna atmosfera jaka tu panuje. Zawsze możemy liczyć na pomoc Sióstr.”

Magda


„Powodów jest wiele. Początkowo nie bardzo chciałam mieszkać w internacie prowadzonym przez siostry zakonne. Dziś, prawie po dwóch latach nie żałuję tego wyboru. Wiele czynników sprawia, że czuję się tutaj jak w domu rodzinnym.

Po powrocie ze szkoły zawsze czeka na mnie gorący obiad, mam bardzo dobre warunki do nauki. Nawiązałam w Bursie nowe kontakty z dziewczynami podobnymi do mnie. Zawsze jest Ktoś kto wysłucha, doradzi, pomoże, rozweseli. Niewątpliwie jest to duży plus mieszkania z Siostrami pod jednym dachem.

Ważnym dla mnie stała się jedność osiągnięta dzięki wspólnej modlitwie, czy przeżywanie uroczystości, wieczornic, akademii, jak też wspólnych spotkań, przez co poczułam się człowiekiem należącym do wspólnoty.
Siostry dbają o to, by dziewczęta doświadczyły tej wspólnoty rodzinnej opartej na Chrystusie. Siostry Felicjanki są naszymi opiekunkami, przewodniczkami zawsze gotowymi do pomocy nie tylko w sprawach wiary, ale w różnych trudnościach czy problemach, które przeżywamy.

Bursa przy ul. Smoleńsk 2, jest w centrum Krakowa i to też jest ważne bo mam blisko do szkoły. Są tu też niskie opłaty związane z mieszkaniem i żywieniem.”

Karolina